Program integrace držitelů dočasné ochrany na území Svazku obcí Vejprtska

 

 

Od března 2022 byly zahájeny na území Svazku obcí Vejprtska aktivity v souvislosti s uprchlickou krizí způsobenou vypuknutím války na Ukrajině. Od začátku krize přišly na území svazku necelé dvě stovky uprchlíků. Šlo především o ženy a děti. Obce sdružené ve svazku, místní občané a provozovatelé ubytovacích zařízení uprchlíky nejen ubytovali, ale poskytli jim také celou řadu potřebných věcí a zařízení k přechodnému pobytu v našem kraji.

Oficiální a finančně podpořený rámec získaly tyto činnosti díky podpoře Ministerstva vnitra České republiky a z rozpočtů obcí svazku. 1. dubna 2022 byla oficiálně zahájena realizace Programu integrace držitelů dočasné ochrany na území Svazku obcí Vejprtska.

Projekt Podpora integrace držitelů dočasné podpory na území dobrovolného svazku obcí Vejprtska směřuje k začlenění uprchlíků z Ukrajiny do místní komunity.

Cíle projektu bude dosaženo prostřednictvím tří dílčích projektů v obcích Vejprty, Kovářská a Loučná pod Klínovcem. Ve všech projektech budou realizovány aktivity Výuka českého jazyka, Poradenství k ekonomické a sociální soběstačnosti, Sociokulturní orientace v lokalitě a Rozvoj vztahů mezi místní komunitou a držiteli dočasné ochrany.

Kam dál?

PROJEKTY